Під час закупівлі Міноборони палива у «Трейд Коммодіті» його вартість була найнижчою на ринку

Під час закупівлі Міноборони палива у «Трейд Коммодіті» його вартість була найнижчою на ринку

Звинувачення компанії «Трейд Коммодіті» в нібито необґрунтованому підвищенні договірних цін під час закупівлі палива для Міністерства оборони не відповідає дійсності та спростовується порівнянням цієї угоди з аналогічними угодами, укладеними в той самий період.

Нагадаємо: за три роки участі у публічних закупівлях, Компанія виграла 5 тендерів на поставку палива оборонному відомству. Лише в одному випадку ціну було підвищено – у зв’язку зі зміною ринкової ціни палива.

Зокрема, у квітні 2016 року «Трейд Коммодіті» перемогла в аукціоні на постачання різних видів палива Міноборони. Однак через тривалі весняні свята 14 договорів на постачання цих видів палива були укладені лише через місяць – 18 травня. За цей період відбулося стрімке зростання цін (до 20%) на міжнародному та українському ринках, відтак купити паливо на ринку за заявленою на тендері ціною на той час було неможливо.

За взаємною згодою сторін в договір між Компанією та оборонним відомством були внесені зміни. Тобто було укладено кілька додаткових угод задля поступового доведення цін до рівня ринкових. Внаслідок цього після підвищення цін компанія «Трейд Коммодіті» постачала Міноборони дизель за ціною 19,5 тис. грн за тонну, а бензин марки А-92 – за ціною 24 тис. грн за тонну.

Зазначимо, що згідно з проведеним аналізом ринку, на той час це була найнижча ціна на паливо в Україні. Вивчивши угоди, укладені в той самий період між різними державними структурами та іншими постачальниками пального, ми не знайшли жодної, де вартість палива була б нижчою або навіть дорівнювала пропозиції «Трейд Коммодіті»!

Price data A92 small

Price data DIESEL small

Окрім інших держструктур Національне антикорупційне бюро України на той час також закуповувало паливо для своїх потреб. І через зростання ціни на ринку вони також були вимушені збільшити вартість і зменшити обсяги палива, що закуповувалося.

dovidka nabu small

Отже НАБУ та іншим державним установам, так само як і Міністерству оборони, довелося погодитися на підвищення ціни через об’єктивну ринкову ситуацію, що склалася на той момент.

Очевидно, що рішення «Трейд Коммодіті» щодо підвищення очікуваної вартості палива збігається з рішеннями інших постачальників держустанов, а відтак будь-які підозри щодо дій Компанії мають бути найближчим часом спростовані.

Адреса компанії

пр. Аношкіна 80/1, кв.24,
Дніпропетровська обл., 
м. Кам'янське, 
Україна, 51934
 

Юридична адреса

пр. Аношкіна 80/1, кв.24,
Дніпропетровська обл., 
м. Кам'янське, 
Україна, 51934

Приймальня

тел.: ‎(0569) 58-50-64
моб.тел.:+380(96) 002-68-11
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Copyright © 2014 - 2018 Trade Commodity. Всі права захищені. Designed By Neon