Офіційна позиція «Трейд Коммодіті» щодо кримінального переслідування посадових осіб Компанії

Офіційна позиція «Трейд Коммодіті» щодо кримінального переслідування посадових осіб Компанії

У зв'язку із заявою НАБУ та кримінальним переслідуванням посадових осіб компанії «Трейд Коммодіті», ми повідомляємо, що дане звинувачення не має під собою ніяких юридичних і фактичних підстав. Ми жодним чином не порушували закон і завжди виконували свої зобов'язання перед усіма нашими партнерами. Захищаючи себе, компанія стикнулася з пробілом у законодавстві, що використовують державні органи задля виправдань своїх дій. Тому компанія звернулася до Мінекономрозвитку з проханням виправити законодавчу прогалину в процедурах держзакупівель та чітко прописати процедуру у законодавстві.

Ми абсолютно відкриті та готові відповісти на будь-які питання правоохоронних органів і представників ЗМІ, щоб найближчим часом відновити ділову репутацію Компанії та її співробітників.

19 квітня 2016 року «Трейд Коммодіті» перемогла в прозорих процедурах на кількох аукціонах з постачання різних видів палива Міністерству оборони України. Проте у зв’язку з травневими святами договори між Компанією та Міноборони були укладені аж наприкінці травня. За цей період відбулося стрімке зростання цін на паливо на міжнародному та українському ринках. Так, за даними котирувального агентства Platts (див. Документ 1), динаміка зміни цін на різні види палива склала від 11,96% до 20,93%. У зв'язку зі значним підвищенням вартості купити паливо на ринку за заявленою на тендері ціною на той час було неможливо.

Документ 1.

Тому компанія «Трейд Коммодіті» запропонувала Міністерству оборони України переглянути в установленому законом порядку умови поставки палива. Після аналізу ринку та підтвердження інформації щодо зростання цін відомство погодилося на підвищення вартості палива (див. Довідки 1).

Довідки 1.

Щоб оформити підвищення ціни відповідно до Закону України «Про здійснення державних закупівель», Компанія та Міністерство оборони України уклали кілька додаткових угод. В середньому ціну на дизель і авіаційне паливо було підвищено на 14-17%, що відповідало реаліям ринку. Тобто, ціна в договорі залишилася в межах ринку.

Зазначимо, що за три роки участі у публічних закупівлях, Компанія виграла 5 тендерів на поставку палива оборонному відомству. Лише в одному випадку ціну було підвищено – у зв’язку зі зміною ринкової ціни палива.

При цьому навіть після підвищення ціна бензину Компанії марки А-80 залишилася нижчою за ціну учасника аукціону, який посів друге місце.

Також показовим є порівняння купівлі палива Міноборони та інших державних органів, які купували паливо в цей період (див. Довідку 2). Порівняння наочно демонструє, що ціни компанії «Трейд Коммодіті» залишалися найнижчими на ринку.

Довідка 2.

reference2

Причому, Національне антикорупційне бюро України на той час також закуповувало паливо для своїх потреб. І через зростання ціни на ринку воно також було вимушене збільшити вартість і зменшити обсяги палива, що закуповувалося (див. Довідку 3).

Довідка 3.

reference3

Угода між «Трейд Коммодіті» та Міністерством оборони України стала предметом розгляду Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони. В результаті розгляду комітету визнали законність дій компанії.

Ще на початку жовтня НАБУ офіційно заявило, що не має питань до Компанії (див. Документ 2). А вже через кілька днів почалися обшуки у її керівництва та в офісі Компанії. На банківські рахунки «Трейд Коммодіті» накладено арешти, внаслідок чого повністю паралізовано її роботу, зірвано постачання продукції відповідно до раніше підписаних договорів, що завдає збитків як Компанії, так і її контрагентам.

Документ 2.

Компанія завжди була відкрита для органів правопорядку і неодноразово пропонувала надати всю необхідну інформацію детективам НАБУ. Однак НАБУ вибирає силовий сценарій і відмовляється вести об'єктивне розслідування.

Ми свідомі своєї правди і боротимемося за відновлення ділової репутації Компанії та її співробітників.

Адреса компанії

пр. Аношкіна 80/1, кв.24,
Дніпропетровська обл., 
м. Кам'янське, 
Україна, 51934
 

Юридична адреса

пр. Аношкіна 80/1, кв.24,
Дніпропетровська обл., 
м. Кам'янське, 
Україна, 51934

Приймальня

тел.: ‎(0569) 58-50-64
моб.тел.:+380(96) 002-68-11
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Copyright © 2014 - 2018 Trade Commodity. Всі права захищені. Designed By Neon