Роз'яснення НАБУ у справі «Трейд Коммодіті» продемонструвало заангажованість і некомпетентність відомства

Роз'яснення НАБУ у справі «Трейд Коммодіті» продемонструвало заангажованість і некомпетентність відомства

15 листопада Національне антикорупційне бюро України оприлюднило роз'яснення у справі про підвищення ціни під час закупівель палива для Міністерства оборони, яке базується на неправдивих фактах і містить велику кількість помилок та неточностей, а відтак є некомпетентним та упередженим.

НАБУ стверджує, що підвищення цін на паливо, яке компанія «Трейд Коммодіті» постачала Міноборони, «було здійснено за відсутності документального підтвердження коливання цін на ринку». Ця інформація не відповідає дійсності!

«Трейд Коммодіті» надало довідки від державних органів, які за законом мають право надавати вищезгадані документи. А саме, довідки ДП «Держзовнішінформ» та Дніпропетровської торгово-промислової палати. НАБУ має доступ до цих довідок, однак чомусь не згадує про їхнє існування у своєму роз’ясненні.

В то же час, звинувачуючи Компанію, НАБУ в офіційному роз’ясненні без жодних посилань або підтверджень зазначає абсолютно некоректні ринкові ціни. Між іншим, на момент написання цього матеріалу слайди, які містять таку хибну інформацію, вже видалено із роз’яснення, проте вони збереглися у вигляді скріншотів.

Зокрема, НАБУ відкрито маніпулює ціною Кременчуцького НПЗ та вигадує ринкову ціну на дизельне «арктичне» паливо, якої не може існувати за відсутності попиту у літній період. Його можливо отримати тільки за спецзамовленням, для таких органів, як, наприклад, Міноборони або Держрезерв. Цікаво, хто малював для НАБУ ці слайди з «ринковими» цінами?...

Не відповідають дійсності також твердження НАБУ, що Закон України «Про публічні закупівлі» забороняє підвищення ціни більше 10%. Адже Закон не встановлює жодних обмежень щодо підвищення ціни в результаті декількох змін.

Крім того, НАБУ відмовляється згадувати той факт, що Бюро власне купувало пальне в той же період часу за цінами не нижчими, ніж Міністерство оборони.

Окремо слід зазначити, що в офіційному роз’ясненні Бюро закликає громадськість «зробити власні неупереджені висновки», оперуючи неправдивою інформацією та недостовірними фактами, що є абсолютно неприпустимим для слідчого органу. Таким чином НАБУ свідомо маніпулює суспільною думкою.

Також наголошуємо, що НАБУ постійно змінює свої роз’яснення справи про держзакупівлі в Міноборони, видаляючи зі свого офіційного сайту певні матеріали, що раніше були на ньому опубліковані. Внаслідок такого заплутування офіційна позиція НАБУ щодо цієї справи залишається незрозумілою.

Адреса компанії

пр. Аношкіна 80/1, кв.24,
Дніпропетровська обл., 
м. Кам'янське, 
Україна, 51934
 

Юридична адреса

пр. Аношкіна 80/1, кв.24,
Дніпропетровська обл., 
м. Кам'янське, 
Україна, 51934

Приймальня

тел.: ‎(0569) 58-50-64
моб.тел.:+380(96) 002-68-11
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Copyright © 2014 - 2018 Trade Commodity. Всі права захищені. Designed By Neon